Loading...

Zobacz co nowego u Nas

Stowarzyszenie "Bądź z Nami" poszukuje osoby do pracy na stanowisko: Terapeuta Zajęciowy. Praca na czas zastępstwa.

Jak przetrwać upał ? Uczestnicy WTZ mają na niego sposób. Gdy świece przy pracy się topią, a klej i farby zbyt szybko wysychają, szukamy alternatyw do spędzania czasu w Warsztatach. Kino pod chmurką to świetna gratka dla miłośników filmów, a u nas takich nie brakuje.

W przepięknym dworze myśliwskim z 1840 r. zbudowanym dla rodziny Potockich, mieści się ośrodek szkoleniowy Stowarzyszenia "Akademia Łucznica".

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bądź z Nami” powstał z inicjatywy rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Rozpoczął swoją działalność 23 grudnia 2003r. Jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.. Obejmuje opieką 55 uczestników z rejonu powiatu będzińskiego. Są to osoby z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Celem działalności Warsztatu jest rehabilitacja społeczna i zawodowa, zmierzająca do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osoby niepełnosprawne niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę indywidualnych możliwości. Uczestnikiem Warsztatu może zostać każda osoba niepełnosprawna po spełnieniu obowiązku szkolnego, posiadająca Orzeczenie o Stopniu Niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej. Nad całością procesu aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych czuwa wysoko wyspecjalizowany zespół pracowników, całym sercem oddanych swoim zadaniom.