Loading...

Zobacz co nowego u Nas

W dniu 30 listopada nasza warsztatowa społeczność wybrała się do Siewierza, aby świętować Andrzejki. Tańce, śpiewy jednym słowem zabawa, że hej.
 

W piątek 26 listopada, mieliśmy przyjemność wziąć udział w zajęciach warsztatowych w Kopalni Kultury w Czeladzi. To był ekscytujący dzień pełen atrakcji.
 

Świetna zabawa, emocje oraz łzy radości to wszystko towarzyszyło nam podczas Paraspartakiady Śląska i Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bądź z Nami” powstał z inicjatywy rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Rozpoczął swoją działalność 23 grudnia 2003r. Jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.. Obejmuje opieką 55 uczestników z rejonu powiatu będzińskiego. Są to osoby z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Celem działalności Warsztatu jest rehabilitacja społeczna i zawodowa, zmierzająca do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osoby niepełnosprawne niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę indywidualnych możliwości. Uczestnikiem Warsztatu może zostać każda osoba niepełnosprawna po spełnieniu obowiązku szkolnego, posiadająca Orzeczenie o Stopniu Niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej. Nad całością procesu aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych czuwa wysoko wyspecjalizowany zespół pracowników, całym sercem oddanych swoim zadaniom.