Loading...

Zobacz co nowego u Nas

W dniu 11 maja mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w Gali Finałowej Festiwalu Filmowego Osób z Niepełnosprawnościami FilmON w Krakowie. Nasz film „Górnicze tradycje” został wyróżniony za „spektakularny rozmach realizacyjny i przybliżenie śląskiej, górniczej tradycji”. Dziękujemy!

 

W dniu 8 maja mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w XV Festiwalu Muzycznym „Pod Kluczem” w Mysłowickim Ośrodku Kultury! Tegoroczna, jubileuszowa edycja festiwalu przeniosła nas w wyjątkowy klimat przebojów lat 70.

 

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bądź z Nami” powstał z inicjatywy rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Rozpoczął swoją działalność 23 grudnia 2003r. Jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.. Obejmuje opieką 55 uczestników z rejonu powiatu będzińskiego. Są to osoby z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Celem działalności Warsztatu jest rehabilitacja społeczna i zawodowa, zmierzająca do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osoby niepełnosprawne niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę indywidualnych możliwości. Uczestnikiem Warsztatu może zostać każda osoba niepełnosprawna po spełnieniu obowiązku szkolnego, posiadająca Orzeczenie o Stopniu Niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej. Nad całością procesu aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych czuwa wysoko wyspecjalizowany zespół pracowników, całym sercem oddanych swoim zadaniom.