Loading...

Zobacz co nowego u Nas

Piknik Integracyjny już za nami. To był piękny dzień i fantastyczne spotkanie naszej warsztatowej społeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w przygotowaniach.

W środę 15 czerwca uczestnicy z naszego WTZ brali udział w III Festiwalu Karaoke dla Osób z Niepełnosprawnościami.
To było pełne radości muzyczne wydarzenie zakończone wspaniałymi sukcesami naszych uczestników
 

Jesteśmy bardzo dumni, więc się chwalimy,i z radością informujemy, że nasz film „Góralskie Opowieści – pół żartem, pół serio” zdobył wyróżnienie na VI Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym Osób z Niepełnosprawnościami FilmON w Krakowie.

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bądź z Nami” powstał z inicjatywy rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Rozpoczął swoją działalność 23 grudnia 2003r. Jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.. Obejmuje opieką 55 uczestników z rejonu powiatu będzińskiego. Są to osoby z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Celem działalności Warsztatu jest rehabilitacja społeczna i zawodowa, zmierzająca do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osoby niepełnosprawne niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę indywidualnych możliwości. Uczestnikiem Warsztatu może zostać każda osoba niepełnosprawna po spełnieniu obowiązku szkolnego, posiadająca Orzeczenie o Stopniu Niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej. Nad całością procesu aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych czuwa wysoko wyspecjalizowany zespół pracowników, całym sercem oddanych swoim zadaniom.